poniedziałek, 8 kwietnia 2013

STOS NA KWIECIEŃ

Uzbierałam na nowy stos, który Wam prezentuję po ciepłym i słonecznym weekendzie. Pogoda wygoniła mnie na spacer, niewiele czytałam, potrzeba odmiany zwyciężyła. Pewnie znaczenie miało i to, że czytałam "Zimę świata"Kena Folleta. Pierwsza część była stanowczo lepsza i ten tom raczej męczyłam, ale o tym za jakiś czas w osobnej notce.

A teraz nowości na półkach.

1. Emily Giffin "Sto dni po ślubie"
2. Graham Swift "W świetle dnia"
3. Anna J. Szpielak "Dworek pod Lipami"
4. Marian Keyes "Najjaśniejsza gwiazda na niebie"
5. Natasha Salomon "Powieść w altówce"
6. Meredith Goldstein "Single"
7. Margaret Dilloway "Sztuka uprawiania róż z kolcami"8. Matthew Quick "Poradnik pozytywnego myślenia"
9. Javier Moro "Hinduska miłość"

10. Małgorzata Szejnert "Śród żywych duchów""
11. Hilary Mantel "W komnatach Wolf Hall"12. Edith Wharton "Wiek niewinności"        
13. Preethi Nair "Sto odcieni bieli"
14. Sarah-Kate Lynch "Za oknem cukierni"
15. Kate Alcott "Ocalone z Titanica"
16. Henry James "W kleszczach lęku"Trochę tu od dawna upatrzonych książek, trochę wymian i całkiem nieprzewidzianych tytułów. Część jest z wymian, kilka z promocji w księgarniach internetowych, a dwie pochodzą z nawiązanej niedawno współpracy z wydawnictwem.
Kilka powieści mam zamówionych, ale ich odbiór wypada dopiero za jakiś czas. Wiem też, że na mojej liście must have są jeszcze cztery książki z zapowiadanych nowości, m.in nowa powieść Kate Morton. Ale mam mocne postanowienie ograniczyć przybywanie książek. Lubię jak półki się wypełniają, to się nie zmieniło, ale zbyt duży wybór skutkuje tym, że nie wiem, na co się zdecydować i w rezultacie idę do biblioteki, bo tu decyzja jest łatwa. Trzeba przeczytać, to co szybko musi być oddane. 
Jak tak dalej pójdzie otoczona będę książkami, które będą tylko czekały. Trzymajcie mnie więc za słowo, a może następny stos uzbiera się nieco później. :)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...