poniedziałek, 4 marca 2013

STOS NA WIOSNĘ

Sobota była pięknie słoneczna. Wreszcie czuć wiosnę w powietrzu.
Tymczasem marzec przyniósł kilka książek do mojej biblioteczki, kilka innych wywędrowało nowych właścicieli. A ponieważ w lutym czytałam praktycznie biblioteczne zdobycze, zbiera mi się na półkach mały zapas. Na razie nawet nie odczuwam potrzeby sięgnięcia po te wszystkie nowości. Udaje mi się wypożyczyć interesujące mnie książki, ale cieszy mnie po prostu perspektywa momentów, kiedy podejdę do regałów i wyciągnę coś z poczuciem, że przyszła odpowiednia pora na tą, czy inną lokatorkę.


1. "Niebo na Indiami" Nicole C. Vosseler. Piękna okładka, a opisy sugerują romantyczną, pełną przygód historię miłosną. Obiecuję sobie coś w klimatach powieści Lailii El Omari, które mnie zauroczyły w zeszłym roku. Zobaczymy.:)
2. "Kobieta w bieli"Wilkie Collins . Nabrałam ochoty podczas lektury "Sekretnej kochanki Dickensa" Claire Tomalin. Collins był bliskim przyjacielem Dickensów, a jego twórczość wydaje się dzisiaj nieco zapomniana. Nabytek z allegro.
3. "Po prostu razem" Anna Gavalda. Oczarowana "Ostatnim razem". Recenzja TUTAJ , postanowiłam nabyć na fincie.
4. J.R.R. Tolkien "Listy". Impuls i rosnąca od jakiegoś czasu chęć bliższego przyjrzenia się temu pisarzowi. Również allegro.
5. "Skrwawione ziemie" Timothy Snyder. Długo chodziłam wokół tej książki. Wiedziałam od dawna, że kiedyś się na nią skuszę, a niedawna lektura "Czerwonego księcia", tylko mnie utwierdziła w przekonaniu, że warto. 

6. "Wrzos" Maria Rodziewiczówna. Kiosk z gazetami też potrafi być książkową pokusą. :)
7. "Hotel Paradise" Martha Grimes. Uwielbiam powieści tej autorki. Teraz przyszła kolej na jej inną serię. Pobrana na fincie.
8. "Call the midwife". Jennifer Worth. Zakup z allegro, wyjątkowo okazyjny, a książka zbiera bardzo dobre opinie na blogach.
9. "Przekleństwa niewinności" Jeffrey Eugenides. Pod wpływem dobrego wspomnienia z filmowej adaptacji.
10. "Siostrzyca" John Harding. Tyle się naczytałam świetnych recenzji tej powieści, że jej zakup był kwestią czasu, a i promocja w Empiku była sprzyjającą okolicznością.
11. "Gdy zaskoczy nas noc" Kate Sounders. Całkowita niewiadoma. :)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...