poniedziałek, 24 września 2012

JESIENNIE...

 
Jakiś dziwny ten wrzesień. Taki całkiem nieczytelniczy. Spojrzałam do mojej listy ocen na BiblioNetce i pozycji przeczytanych tam naprawdę niewiele. Usprawiedliwiam się remontem i kilkoma ważnymi sprawami, które miałam do załatwienia. Ale już wróciłam, mam nadzieję, do czytania, kilka ciekawych powieści czeka w kolejce, kilka kusi z waszych recenzji. Pewnie się złamię i zakupię jedną, czy dwie. Korci mnie szczególnie "Dziedzictwo" Katherine Webb. Tutaj swoje zrobiła opinia Kasiek .
 
Całkiem jesiennie zrobiło się już za oknem. Szybko robi się ciemno i to powinno zachęcać do wieczorów przy książce i ciepłej herbacie. Ostantio często sięgam po czarną aromatyzowaną o smaku gruszki z miodem. Pyszna jest.
Zabrałam się za cudne "Cranford" i myślę, że niedługo podzielę się z Wami moimi wrażeniami. A poza tym ciągnie mnie raczej do rzeczy już znanych. Kilka razy do roku nachodzi mnie ochota na powtórki. I teraz własnie pokusą, chyba nie do odparcia, będzie "Zapomniany ogród" Kate Morton, szczególnie, że niewiele pamiętam z pierwszej lektury, która miała miejsce ponad dwa lata temu. Poza tym pewnie wrócę do Sapkowskiego, ale jeszcze nie wiem, czy będzie to "Wiedźmin", czy "Narrenturm".
No i Arturo Perez - Reverte. "Królowa Południa", albo "Ostatnia bitwa templariusza", a może "Cmentarzysko bezimiennych statków". Ta ostatnia swego czasu mnie nie zachwyciła. Czytałam raz i do tej pory nie wróciłam do tej powieści. Ciekawi mnie coraz bardziej jak odbiorę ją po latach.
 
Ponieważ żadnej z tych książek nie zerecenzowałam na blogu do tej pory, pewnie zrobie to teraz.
 
A Wy wracacie czasem do już wcześniej czytanych pozycji?
 
Wiem, że niektórzy uważają to za stratę czasu, poza tym czasem nasze wrażenia mogą się całkiem zmienić. Z jednej strony, po co sobie psuć dobre wspomnienia, z drugiej...
No właśnie. Co o tym myślicie?
 
Dziękuję za wszystkie komentarze, ktore ukazały się pod ostatnimi postami. Szczególnie za propozycje serialowe. :)
 
 
 
 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...