środa, 21 marca 2012

"ZBIEG OKOLICZNOŚCI" JOANNA CHMIELEWSKA

Chmielewska jest zwykle dla mnie idealnym rozwiązaniem, jeśli mam nienajlepszy humor. Zwykle pomaga mi natychmiastowo. Po przejrzeniu półek do wyzwania z półki , znalazłam dwie nieprzeczytane książki Chmielewskiej i stwierdziłam, że to przeoczenie trzeba naprawić.

Zaczyna się od morderstwa, w które jest oczywiście wplątana Joanna Chmielewska i druga Joanna Chmielewska. Teściowa i synowa. Stanowi to spore utrudnienie dla policji prowadzącej całą sprawę. W między czasie pojawia się też przyjaciółka z Alicja, złodzieje, fałszerze, pewna torba, która cały czas się gubi i ogólnie dużo się dzieje.

Jeśli czytaliście książki Chmielewskiej, to własciwie wiecie czego można się spodziewać. Dla mnie jednak w tej powieści było trochę za dużo zamieszania. Chwilami po prostu się gubiłam. I choć książka jest momentami bardzo zabawna, a Chmielewską czasem można czytać jako zbiór scenek, a nie spójną powieść kryminalną, to tutaj mi to przeszkadzało. Jakoś nie potrafiłam ułożyć sobie tej opowieści w całość, co mnie drażniło.

Zaletą jest lekki i potoczysty język jakim posługuje się autorka. Dzięki temu czytanie tych humorystycznych powieści kryminalnych, nigdy nie stwarza trudności, ale ta pozycja w dorobku Chmilewskiej do moich ulubionych należeć nie będzie.

Joanna Chmielewska
"Zbieg okoliczności"
Kobra Media Sp. z o. o
Warszawa 2010

1 komentarz:

  1. Uwielbiam Chmielewską! Tę powieść też czytałam, ale już nie pamiętam. Tylko trochę. Do moich ulubionych więc nie należy. Ale i tak pewnie ją kiedyż sobie przypomnę, czytając po raz drugi :-).

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...